Opis aplikacji

Aplikacja poprzez rozpoznawanie znaków będzie przekazywała informacje o tym, że dany kosmetyk nie był testowany na zwierzętach lub że jego opakowanie nadaje się do recyklingu. Dzięki niej będzie można dowiedzieć się czy w naszym ulubionym kremie nie ma sztucznych konserwantów oraz substancji pochodzących z roślin modyfikowanych genetycznie. Nie zabraknie również oznaczeń związanych z eko żywością, informujących, że wybrany produkt posiada surowce roślinne pochodzące z kontrolowanych ekologicznych upraw.

Znaki, których jest 170, można odczytać po pobraniu i uruchomieniu aplikacji, a następnie skierowaniu aparatu telefonicznego na wybrane oznaczenie i naciśnięcie przycisku „skanuj znak”. Jest on następnie wysyłany do serwerów, gdzie jest przetwarzany, a do użytkownika wraca wynik w postaci identyfikatora i na tej podstawie w aplikacji wyświetla się informacje o danym znaku.

Innym elementem zawartym w aplikacji jest zbiór 20 opowiadań o tematyce ekologicznej. Historie powstały specjalnie na potrzeby kampanii Live Green. W ich nagraniu wzięły udział polskie gwiazdy, którym bliska jest ekologia.

Aplikacja „Live Green” zawiera także zestaw porad ekologicznych, z które będą podpowiadały, jak dbać mądrze o środowisko, m.in.: na co zwracać uwagę kupując kosmetyki, jak ekologiczne jeździć samochodem, dlaczego skręcać kaloryfery i zamykać okna przed wyjściem z mieszkania.

Pobierz aplikację z Google Play


Pobierz aplikację z Apple AppStore