Transport


Jest wiele sposobów na dotarcie do celu...
Jest wiele sposobów na dotarcie do celu – szczególnie podczas poruszania się w obrębie miasta. Zamiast wybierać samochód, chodź pieszo, jedź na rowerze, poruszaj się autobusem lub tramwajem. Twoja kondycja się poprawi, ponadto przyczynisz się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, ruchu drogowego oraz hałasu.
W trakcie krótkich podróży...
Wybieraj mądrze! Twój samochód zanieczyszcza środowisko najbardziej w trakcie krótkich podróży, kiedy silnik nie jest rozgrzany. Wybierz zamiast tego rower lub idź na piechotę.
Jedziesz sam do pracy?
Masz przecież kilka wolnych miejsc. Wykorzystaj to! Zapytaj w pracy, kto mieszka blisko Ciebie. Możesz też skorzystać z transportu publicznego.
Możesz liczyć na publiczne środki transportu.
Pamiętaj, że poza własnym autem w większości przypadków możesz liczyć na publiczne środki transportu. Generują one niższą emisję spalin i mniejsze skutki środowiskowe w przeliczeniu na jednego podróżnego. Poruszanie się tramwajem bądź autobusem jest też często bardziej opłacalne niż koszty związane z utrzymaniem samochodu.
W gorące dni korzystaj z transportu publicznego lub roweru.
W gorące dni korzystaj z transportu publicznego lub roweru. Światło i wysoka temperatura wywołują w spalinach samochodowych reakcje, z których powstają szkodliwe gazy, np. ozon troposferyczny. To wpływa na złą jakość powietrza i powstawanie smogu, który utrudnia oddychanie.
Zobacz więcej porad w aplikacji LIVE GREEN